הסבר כללי על מערכת זרימת הדם

70%ממשקל הגוף של האדם הוא הדם.

הפלסמה((plasma מהווה כ 55% מנפח הדם ו 45% הם תאי הדם עצמם.

באמצעות הפלסמה מועברים מים וכל המומס בהם כגון מזון, מלחים, הורמונים, ויטמינים ממקום אחד למשנהו בגוף. בתוך הפלסמה מצויים תאי הדם האדומים והלבניםThe red and white blood) cells). בכל מקום שהדבר דרוש עוברים מים ומומסים מן הפלסמה אל תוך הנוזל הבין תאי וממנו מגיעים אל התא עצמו.

הלב וכלי הדם(the blood vessels) הם מערכת התובלה העיקרית המקשרת בין כל מערכות הגוף ומהוה לכך גורם מרכזי בשמירת יציבות הסביבה הפנימית של הגוף, הדם מעביר לרקמות חומרים נחוצים כגון חמצן, פחמימות, חומצות אמינו, שומנים, הורמונים, נוגדני חיסון, ומסלק מהם חום וחומרי הפרשה כגון פחמן דו חמצני וחומרים אורגנים שונים, כל זאת באמצעות הדם הזורם במערכת סגורה כאשר קיים קשר רצוף בין כל חלקיה.

המערכת מורכבת מהלב המשאבה המפעילה את הזרימה של הדם ומכלי הדם המשמשים כמערכת המובילה העיקרית המקשרת בין כל המערכות בגוף.

יש חשיבות גדולה בזרימת דם תקינה לבריאות האדם.

מטבוליזם((metabolism חילוף חומרים תקין בגוף מאפשר לגוף לתפקד כראוי ולאזן עצמו ושיפור הזרימה במחזור הדם משפרת את המטבוליזם בגוף.

סוגי חבלות ודימומים
חבלה גופנית(Physical trauma) גורמת לחסימה בזרימת הדם כתוצאה מקריעת כלי דם באיזור המכה וגורם לכאב חד וכן להתפתחות נפיחות מיידית במקום מכיוון שיש יציאה של נוזל הדם מחוץ לכלי הדם הגורמת לבצקת   .(edema)

דימום וקרע כלי דם פנימי(( Vascular ruptureאפשר לזהות ע"י אולטרסאונד, יכול להיות לתוך כל אחד מחללי הגוף, גולגולת, בית החזה הבטן והאגן ועלול להיות מסכן חיים אם אינו נעצר בזמן.

דימום תת עורי(Subcutaneous hemorrhage) הנגרם עקב מכה או חבלה כמו תאונת דרכים וכו' (או באופן ספונטני למשל באנשים עם בעיה במערכת הקרישה של הדם).

הסבר על המערכת המונעת דימום בגוף
מורכבת משתי זרועות עיקריות – טסיות הדם (טרומבוציטים, (Thrombocytes  ומערכת הקרישה(Cogulation).

במצב של קרע בכלי הדם נחשפת  הרקמה המצויה בעומק כלי הדם, טסיות הדם((Platelets נדבקות לרקמה זו ויוצרות מחסום זמני המונע איבוד דם לזמן קצר, בשלב זה מתחילה מערכת הקרישה לפעול ובאמצעות הפעלה מדורגת של פקטורי קרישה((Coagulation factors בזה אחר זה נוצר מבנה נוסף המחזק את הקריש הראשוני. קריש זה הינו קבוע ויתפרק רק לאחר תיקון רקמת כלי הדם.

החשיבות בזרימת דם טובה לעצירת הדימום וריפוי
כשיש זרימת דם יש יותר חומר לבנות את הטרומבוציטים ולשפר את האיכות שלהם ולבנות דם ממוח העצמות. זרימת דם מזרז את בנית התאים.

כשיש זרימת דם טובה מגיעים הטרומבוציטים למקום הפיגוע יותר מהר
גם איכותם לפעול את פעולתם משופרת.

בשעת דימום פנימי(Internal bleeding) דרך קרע בכלי הדם (כגון ע"י חבלה או מכה וכו') הדם יוצא דרך הקרע ולכן באותה עת ההמופיקס ע"י בליעה יכול לסייע לשיפור את זרימת הדם וכח צנטרפוגה גורם שעל ידי זרימה יותר מהירה בתוך כלי הדם פחות דם יצא דרך הקרע ,וימנע איבוד דם ויאפשר למערכת הקרישה לפעול ביתר קלות לסתום את החור ותאפשר לטסיות הדם (הטרומבוציטים) להדבק לדפנות המקום הפגוע ולסתום אותו.

הפברין(Fibrin) הוא חומר שנמצא בתוך הטרומבוציטים מדביק והתרומבין(Thrombin) הוא תוצאה של הפברין שיוצר פקק.

זרימת דם טובה  גורמת לשיווי משקל בין ההפרין הטבעי שבגוף שתפקידו למוסס קרישי דם שבגוף ולבין הפברין שיוצר את הגוש הסותם בזמן הפיגוע.

המושג הומאוסטסיס(homeostasis) דהינו שיווי משקל בין הגורמים בגוף הוא חשוב ביותר לבריאות איתנה  ובפרט מאפשר לגוף להתמודד במצבים אקוטיים ולכן זרימת דם טובה  היא מפתח לכל הרפואות  ובפרט כאשר הגוף מתמודד  במצב של דימום.

המופיקס – ע"י שימוש בבליעה יכול לסייע לפזר שטפי דם פנימיים(Internal hemorrhages) ובמקרה של חבלה כאשר נוצר קרע פנימי בנימי הדם הקטנטנים שגורם להצטברות נוזלים במקום הפיגוע וזה גורם לנפיחות במקום ולכאב כתוצאה מחסימת זרימת הדם במקום, והמופיקס יכול לסייע לפיזור הנוזלים ע"י שמשפר את זרימת הדם במקום ולסייע בהורדת הנפיחות והפחתת הכאב כי כאשר נפתחת החסימה יורד הכאב.

לכן במקרה של חבלה כזאת לקיחת המופיקס בבליעה מיידית יכולה לסייע למניעת  התנפחות המקום הפגוע, או במידה שכבר התנפח יכולה לסייע להוריד את הנפיחות ותזרז את ההחלמה , ראה דוגמאות מקרים כאלה להלן.

במצבים אקוטיים כגון חיבור ותפירת איבר פגוע ( ראה דוגמאות של ריסוק אצבעות מפגז מרגמה ,סגירת דלת של מקלט על אצבע של ילד ,או החלמת קטיעה של רגל מעל לברך של חולת סכרת ) הגורם החשוב ביותר, הוא זרימת דם משופרת לאזור הפגוע, דבר זה הוא הגורם המכריע להצלחת הניתוח והצלת אותו איבר פגוע לאחר חיבורו למקום וזה תלוי באספקת דם טובה למקום וזה גם מסייע לגוף ליצור נימי דם חדשים לאיזור הפגוע ולחיות אותו באספקת כל החומרים הנצרכים של הגוף שמסייעים להחלמת האיבר הפגוע ולמנוע התפתחות נמק. (Necrosis)

גם לאחר שחובר האיבר הקטוע בהצלחה, אם לא תהיה אספקת דם מספקת למקום עלולה להתפתח גנגרנה(Gangrene) ויאלצו לכרות שנית את האיבר שחובר.

גם במקרי פצעים של חולי סכרת(diabetes) וסיבת אי החלמתם היא שהסוכר שלא מתפרק סותם את מעבר הדם ואי זרימת דם טובה מונעת את ריפוי הפצע וגורמת להתפתחותו ושוב אנו רואים כמה חשובה וקריטית זרימת דם טובה לבריאות איתנה וריפוי מהיר.

לכן השימוש בפורמולות השונות של המופיקס, נרחב מאד, ויכול להועיל במקרים רבים.

היתרון הגדול שאפשר להכין את הפצינט מראש, כגון החל מעקירת שן((Tooth extraction או ניתוח כירורגי פשוט(Surgical operation)ועד לניתוח מסובך כגון הוצאת גידול או איבר מסוים שזה כרוך בדימום רב בעת הניתוח, מומלץ להכין את הגוף ע"י בליעת המופיקס וספיגתו במערכת הגוף כבר כמה ימים לפני הניתוח או לפחות בדיעבד, יום לפני הניתוח וכן לפני לידה זה יכול לסייע בכמה אופנים:

א. יכול להיות פחות דימום בעת הניתוח דבר שמאפשר לרופא להצליח יותר בעבודתו ומאפשר לו להשלים את הניתוח במהירות  ולעצור את הדימום בסוף התפירה.

ב. יכול לסייע למניעת איבוד דם רב שעלול להיות קריטי במצבים קשים של החולה שאיבוד דם יכול להחליש אותו מאד. למשל ראה מקרה של אשה שעברה ניתוח של ארבע שעות להעברת והשתלת עצם בשבר בירך. האשה התכוננה לניתוח כראוי בכך שבלעה המופיקס כבר כמה ימים לפני הניתוח. לניתוח ארוך זה הכינו לה שמונה מנות דם ולבסוף הוצרכה לקבל שתי מנות דם בלבד. הפרופסור המנתח שלא ידע כמובן דבר על מה שלקחה אמר לה לאחר הניתוח "את אשה חזקה"

ג .יכול לסייע במניעת המשכת דימום מהתפרים לאחר הניתוח דבר שיכול לגרום לסיבוכים ולסכן את החולה ולפעמים יצטרכו לנתח שנית במקרה והדימום לא נפסק. כמו כן יש חשיבות עליונה לריפוי מהיר של הפצע ובמיוחד כשהחולה שוהה בבית החולים וחשוף שם לחיידקים רבים שנמצאים שם וזיהום((Infectionיכול לסכן את החולה ולקלקל את כל תוצאות הניתוח.

ד . גם לאחר הניתוח וגם לאחר לידה מומלץ להמשיך לקחת המופיקס וזה מסייע להחלמה והתאוששות מהירים ולהפחתת הכאבים לאחר הניתוח  ומסייע להגלדה מהירה של מקום הניתוח. ראה מקרה החלמת כריתת רגל מעל לברךAmputation)) לחולת סכרת עם סוכר 400 שהגדם הגליד והתייבש תוך שלשה ימים. הרופאים חששו מאפשרות אי ריפוי הפצע כתוצאה מהסוכר הגבוה שהיה לה לכן בצעו את הקטיעה גבוה מעל לברך ולבסוף הופתעו מהריפוי המהיר.

ה . היתרון הגדול של המופיקס שהוא עשוי מצמחים טבעיים ללא שום תוספת של חומרים כימיקלים, נספגת בגוף בטבעיות, משפרת את חילוף החומרים((metabolism ועוזרת להחלמה מלאה ללא סבל מיותר וגם אינה מכילה שום חומרים משמרים ויש לה חיי מדף ארוכים וגם אינה צריכה שימור במקרר דבר שמאפשר את השימוש בה בקלות וניתן לשמרה תמיד בתיק לעת הצורך.

ו. כמו כן המופיקס ע"י שיכול לסייע בזירוז הריפוי יכול גם לסייע להקטין את סימן הצלקת של הניתוח או הפצע או אף להעלימו כליל.

ז. במקרים של החלמה ממצבים קשים מומלץ לקחת את המופיקס גם כמה שבועות עד להחלמה מלאה, בלי שום תופעות לוואי או סיכון ומה טוב ומה נעים שאפשר להשתמש בסדרת המופיקס ללא שום חשש  "כי האדם עץ השדה" ולכן הצמחים הטבעיים נספגים במערכת בהרמוניה מושלמת לבריאות איתנה.

הסבר על גלובולין  – (Globulin) הם חלבונים של דם ויש כל מיני סוגים וקשורים למערכת החיסון  ואם אדם התגבר על המחלה נשאר זיכרון בגלובולינים ונשאר לכל החיים וגם עובר בתורשה ועוזר גם לילדים וגם דרך הנקה מחזק את מערכת החיסון של הילד.

לכן במקרה של ח"ו שצריך התינוק שרק יונק לעבור ניתוח, מומלץ לאם המניקה את בנה לקחת המופיקס ודרך החלב שהתינוק יונק יכול להשפיע עליו לטובה ויעזור לו.

שתף את המאמר
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
מאמרים נוספים

סוגי מצבים הקשורים לנשים

סיבות לדימום בין וסתי( Interstitial bleeding)  : חוסר איזון הורמונלי (Hormonal imbalance) דלקת צוואר הרחם (Cervical inflammation) מיומה פוליפ בצוואר הרחם או ברחם חבלה או

קרא עוד »

הפלה טבעית והפרדות שיליה

כמוסות המופיקס פאם, יכולות לסייע לעצירת דימומים שממשיכים לאחר הלידה ובמהלכה. המופיקס פאם מסייע לזרימת הדם ונותן לגוף כוח לדחוף החוצה את כל מותרות הדם.

קרא עוד »