מבוא כללי על המופיקס על פי הרפואה הסינית

זרימת הדם ע"פ הרפואה הסינית
ישנם ארבעה מרכיבים עיקריים בפיזיולוגיה הסינית: 1. הצ'י (chi – האנרגיה הזורמת במרידיאנים) 2. הדם 3. נוזלי הגוף 4. הגינג הוא כח המאוחסן בכליות ומתחלק לשניים: א. גינג טרום לידתי שמקבל הולד בתורשה  ב. גינג שלאחר הלידה שמתחיל התינוק לקבל עם הנשימה הראשונה ,ולאחר מכן בהנקה ואכילה ושתיה ואיכותו תלויה בכמות ואיכות המזון שהאדם צורך ובאורח חיים שבחר לנהל. כאשר האדם בריא ומערכת העיכול מתפקדת כראוי עודפי הצ'י והדם שהאדם אינו מנצל יופנו לאיחסון בכליות ובעת מחלה או חולשה או בעת ההזדקנות הגוף מנצל את מחסן האנרגיה שצבר שם.

הצ'י – היא האנרגיה הויטאלית הזורמת במרידיאנים( (Meridiansוהיא כח החיים וכשיש זרימה תקינה של הצ'י בכל אברי הגוף ויש איזון בין ה YIN  ובין ה YANG  אזי בריאותו של האדם טובה וכל המערכות בגוף מאוזנות.

הדם על פי הרפואה הסינית נוצר ממזון שמספקת מערכת העיכול לחמשת האיברים של YIN שלהם תפקוד וקשר חשוב ליצירת הדם וזרימתו התקינה.

הטחול אחראי ליצור החלק הנוזלי של הדם מקביל ברפואה המערבית לנוזל הלימפטי.
הלב מזרים את הדם בכל הגוף.

הכבד מאחסן את הדם ומנקה אותו מרעלים.

הכליות מאחסנות את הג'ינג מתמצית הג'ינג נוצר מח העצם, שהוא בית היצור של הדם מקביל ברפואה מערבית לתפיסה שמח העצם מייצר את כדוריות הדם האדומות.

הדם מפזר בגוף חומרי מזון וחומרים שצריכים להשפיע במקומות שלהם, מסייע לשמור על טמפרטורה קבועה ולהרטיב את הרקמות בלחות הנדרשות והיא משכנה של הנפש.

זרימה חלקה של הצ'י, מונעת כאבים בגוף ומסייעת לגמישות ורעננות וכח חיוני לגוף. היתקעות של צ'י או עצירה חלקית של זרימת הדם, יכולה לגרום לחום מקומי, ואף להוביל לדימום.

שתף את המאמר
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
מאמרים נוספים

סוגי מצבים הקשורים לנשים

סיבות לדימום בין וסתי( Interstitial bleeding)  : חוסר איזון הורמונלי (Hormonal imbalance) דלקת צוואר הרחם (Cervical inflammation) מיומה פוליפ בצוואר הרחם או ברחם חבלה או

קרא עוד »

הפלה טבעית והפרדות שיליה

כמוסות המופיקס פאם, יכולות לסייע לעצירת דימומים שממשיכים לאחר הלידה ובמהלכה. המופיקס פאם מסייע לזרימת הדם ונותן לגוף כוח לדחוף החוצה את כל מותרות הדם.

קרא עוד »