מה היא פיסורה? (fissure)

סדק או קרע, ברירית המצפה את התעלה האנלית. הדבר גורם לכאבים עזים בעת היציאה, ויכול להיות מלווה בדימומים.

הפיסורה, מאופיינת בכאבים עזים בזמן יציאה או בזמן ישיבה ממושכת.

הגורמים לפיסורה
לרוב על ידי יציאה קשה (constipation), אולם גם יציאות רבות, ושלשולים יכולים לגרום להיווצרותה. גם יחסים אנלים יכולים לגרום לטחורים ולפיסורה.

טיפולים בפיסורה
מרבית הטיפולים שהוכחו כמוצלחים, מתבססים על הגברת אספקת דם לאזור. (וזו היא אחת הפעולות שהשימוש בטיפול המשולב של המופיקס כפי שהסברנו במבוא הכללי).

טיפול במשחות קונבנציונאליות:
משחת הנפדיפין (Nefdifin) – הנפוצה ביותר, ניתנת למריחה כ-4 פעמים ביום. הצלחה בריפוי: 65% תופעות לוואי: – כאבי ראש, אודם, ונפילת לחץ דם.

משחת הניטרוגלצירין (Nitroglycerin) – אופן דומה למשחת הנפדיפין, גורמת לתופעות לוואי של כאבי ראש.
הזרקת בוטוליניום טוקסין בוטוקס (Botulinum toxin Botox) – הינו רעלן הגורם לשיתוק שרירים, סיכוי הצלחה מדווחים 80%, תופעות לוואי: חולשה, שטפיי דם, וכאב במקום ההזרקה.

ניתוחים:
א. ניתוח הרחבה, שעלול להביא לבעיות שליטה על הסוגר.
ב. חיתוך מבוקר של מס' סיבי שריר, יעיל ומפחית את הסיכון לפגוע בסוגר.

תזונה מתאימה

כלכלה עשירה בסיבים, ושתייה מרובה, יכולה להועיל לטיפול נכון בפיסורה, אם יש עצירות, צריך לטפל גם בשורש הבעיה הפנימית – באמצעות שמן פרפין.

הטיפול בפיסורה ע"י מוצרי המופיקס
הטיפול המשולב של בליעת כמוסות המופיקס פרו, בשילוב עם מריחת הקרם המיוחד לטיפול בפיסורה, יכול לסייע להפחתת כאב ולהחלמה מהירה יותר, ללא סיכון וללא תופעות לוואי.

שתף את המאמר
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
מאמרים נוספים

סוגי מצבים הקשורים לנשים

סיבות לדימום בין וסתי( Interstitial bleeding)  : חוסר איזון הורמונלי (Hormonal imbalance) דלקת צוואר הרחם (Cervical inflammation) מיומה פוליפ בצוואר הרחם או ברחם חבלה או

קרא עוד »

הפלה טבעית והפרדות שיליה

כמוסות המופיקס פאם, יכולות לסייע לעצירת דימומים שממשיכים לאחר הלידה ובמהלכה. המופיקס פאם מסייע לזרימת הדם ונותן לגוף כוח לדחוף החוצה את כל מותרות הדם.

קרא עוד »