מרפאת המופיקס

קצת עלינו

נוסדה לפני כשלושים שנה ע"י עידן גרוסמן 

עידן גרוסמן יליד ישראל, גדל בקריית טבעון למד והתמחה במזרח הרחוק במשך כחמש שנים ברפואת צמחים סינית ורפואת מחטים (אקופנקטורה).

בחמש עשרה שנים האחרונות התעסק בנוסף לטיפול אישי בפצינטים גם במחקר רפואי ופיתוח תרופות צמחים ובעקבות זה נוסדה על ידו חברת המופיקס שפתחה מגוון תוספי מזון שמסייעים לבעיות שונות בתחום דימומים פנמיים והחלמה ממצבי טראומה.

עידן, למד את רזי רפואת הצמחים הסינית במזרח הרחוק כחמש שנים פנים מול פנים מול מאסטר כאשר הוא מתרגם את הכתבים הסיניים העתיקים לעברית. הוא גיבש את הידע, שהפך אותו לאחד מהמרפאים הבכירים והוותיקים בארץ.

המרפאה של עידן הממוקמת בירושלים מושרשת היטב בקהילה

התערובות אותן הוא מכין, נרקחות באופן אישי עבור המטופלים לאחר אבחון ראשוני, ומתאימות באופן ייחודי לבעיה של המטופל.

מרפאת המופיקס, מתמחה במגוון תחומים: שושנה, דלקות כבד / צהבת,  חולשה כרונית, אולקוס, עצירות כרונית ובעיות של זרימת דם.

המרפאה של עידן, יחידה בתחומה, המטפלת בטחורים ופיסורה (fissure ), בצורה פנימית וחיצונית כאחד.

מבוא כללי על הרפואה הסינית והמפתח לחשיבות זרימת הדם התקינה והשלכותיה על בריאות האדם

ישנם ארבעה מרכיבים עיקריים בפיזיולוגיה הסינית: 1. הצ'י (chi – האנרגיה הזורמת במרידיאנים). 

2.הדם. 3. נוזלי הגוף. 4. הג'ינג הוא כח המאוחסן בכליות ומתחלק לשניים: א. ג'ינג טרום לידתי שמקבל הולד בתורשה  ב. ג'ינג שלאחר הלידה שמתחיל התינוק לקבל עם הנשימה הראשונה ,ולאחר מכן בהנקה ואכילה ושתיה ואיכותו תלויה בכמות ואיכות המזון שהאדם צורך ובאורח חיים שבחר לנהל. כאשר האדם בריא ומערכת העיכול מתפקדת כראוי עודפי הצ'י והדם שהאדם אינו מנצל יופנו לאיחסון בכליות ובעת מחלה או חולשה או בעת ההזדקנות הגוף מנצל את מחסן האנרגיה שצבר שם.

הצ'י – היא האנרגיה הויטאלית הזורמת במרידיאנים(meridians) והיא כח החיים וכשיש זרימה תקינה של הצ'י בכל אברי הגוף ויש איזון בין ה yin  ובין yang אזי בריאותו של האדם טובה וכל המערכות בגוף מאוזנות.

הדם על פי הרפואה הסינית נוצר ממזון שמספקת מערכת העיכול לחמשת האיברים של yin שלהם תפקוד וקשר חשוב ליצירת הדם וזרימתו התקינה.

הטחול אחראי ליצור החלק הנוזלי של הדם מקביל ברפואה המערבית לנוזל הלימפטי.

הלב מזרים את הדם בכל הגוף.

הכבד מאחסן את הדם ומנקה אותו מרעלים.

הכליות מאחסנות את הג'ינג מתמצית הג'ינג נוצר מח העצם, שהוא בית היצור של הדם מקביל ברפואה מערבית לתפיסה שמח העצם מייצר את כדוריות הדם האדומות.

הדם מפזר בגוף חומרי מזון וחומרים שצריכים להשפיע במקומות שלהם, מסייע לשמור על טמפרטורה קבועה ולהרטיב את הרקמות בלחות הנדרשות והיא משכנה של הנפש.

זרימה חלקה של הצ'י, מונעת כאבים בגוף ומסייעת לגמישות ורעננות וכח חיוני לגוף.

היתקעות של צ'י או עצירה חלקית של זרימת הדם, יכולה לגרום לחום מקומי, ואף להוביל לדימום.

 

טלפון לייעוץ, הזמנות וקביעת תורים: 02-5400771